ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7821358
*
nr 782 1358
Spegel
3 delad, 1930-tal, höjd: 102, längd: 60+ 2x50
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 19:54:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 20:33:27
1
600 kr
8/10 14:13:54
2
3.700 kr
8/10 15:30:43
3
900 kr
8/10 16:35:00
4
1.600 kr
8/10 19:24:46
5
2.200 kr
8/10 19:25:18
5
2.500 kr
8/10 19:34:13
5
3.000 kr
8/10 19:45:47
6
Vinnande bud
8/10 19:49:27
2
4.200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 782 1358
Spegel
3 delad, 1930-tal, höjd: 102, längd: 60+ 2x50
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 20:33:27 | 1 | 600 kr |
8/10 14:13:54 | 2 | 3.700 kr |
8/10 15:30:43 | 3 | 900 kr |
8/10 16:35:00 | 4 | 1.600 kr |
8/10 19:24:46 | 5 | 2.200 kr |
8/10 19:25:18 | 5 | 2.500 kr |
8/10 19:34:13 | 5 | 3.000 kr |
8/10 19:45:47 | 6 | Vinnande bud |
8/10 19:49:27 | 2 | 4.200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02